Teine nädal koolis

Eelmisel nädalal koolis nii nagu mina seda mäletan. Eelmine nädal oli siis see nädal mil me viimati koolis käisime, kohe lõppev nädal oli ju mõeldud isesesvaks õppetööks. Homme siis peaks jälle koolinädal algama. On-off.

Esmaspäeval alustati maalimises akvarellidega mingise natüürmordi mökerdamisega. Teisipäeval asi jätkus. Põhivärk tehnika juures oli selles, et vett tuli kõvasti panna.

Värvusõpetuses vaadati kas saab värvid jutti. Kellel ei tulnud ilus joru, pidi guaššid välja võtma ja uuesti mökerdama hakkama. Mõni alustas täiesti algusest. Järgmisel korral peaks neid kiipe hakkama mustale A2 paberile liimima. Soovitati mõnigaid raamatuid lugeda. Pooled neist olid nii esoteerilised, et ma ei suutnud neid kirja panna. Aga näiteks “Disain” U. Kammal, K. Tihase, Ilmunud 1978 Tallinnas pidavat üks hea reaalne tükk paberit olema.

Kompositsiooniõpetuses mõtisklesime kompostitsiooni, abstraktsiooni ja arhitektoonika mõistete üle. Ja joonistasime sirgeid jooni. Pidime nendega väljendama paanikat, rõõmu, kaost ja korda. Kohati võis isegi jääda selline mulje, et hunnik kiirpse seda muljet edasi andis. Alustasime ülespildistatud majade piltide järgi jooniste tegemist. Kodus soovitati tutvuda Piet Mondriani, Gerrit Rietveldi ja Charles Eamesi loominguga.

Materjalide tehnoloogias vaatasime meie kaasa võetud ja fotografeeritud huvitava faktuuri, vormi ja materjali käsitlusega (käsitöö) esemeid. Järgmiseks korraks tuleks leida ja pildistada looduse ja inimese loodu vahelisi analoogiaid. Et kuidas loodus on disainerit inspireerinud. Tegime NASA testi mis selgitas välja, et mitte keegi meist ei oska kasutada sekstanti ja kui sattuksime vaikse ookeani lõuna osas laevahuku läbi tegema, siis enamusel pikka iaga oodata poleks.

Järgmiseks korraks läheb vaja lõikenuga, -alust ja joonlauda. Siis hakkame papist istet tegema, mis oleks nii 45 cm kõrge ja kannataks peal istumist.

Joonistamise tunnis joonistasime… Et laual oli kolm kandilist kasti ja pudel värvi ja see tuli saada paberile. Perspektiivis. Ja teine ülesanne oli kohvifiltrist skulptuuri voltimine ja sellest kahe vaate visandamine. Ja kodus võiks ikka oma lauapabeit laua peal hoida, selle peale joonistada ja kohvi ning borši ajada. Et oleks aga võimalikult kole ja kitšivaba.

Ja mitte nii tõsistest asjadest: kolmapäeval oli orienteerumine rebastele. Lasti viltuse kaardi järgi punkte linnas leida kus tuli mingi loll ja ülikooli liikmeks saamisega absoluutselt mitteseotud ülesanne täita. No, äkki ongi tegu miskise koka- ja medkooliga. Näod maaliti värviliseks. Pärast olid spordihoones mõningad mängud. Kõik võitsid ja said auhinna ka.

Neljapäeval oli Wiedemani võlvis rebasepidu. Noored olid end kenasti riidesse pannud. Tantsiti, joodi, kakeldi, oksendati. Nagu ikka.

18. oktoobril on KTD avamise pidu.

Rubriigid: I semester, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s